EMR OLCUM VE EMR KORUMA KALKANLAMA GUVENLIK SISTEMLERI

EMR OLCUMU VE URUNLERI ILE ILGILI HERTURLU BILGIYI BURADAN BULABILIRSINIZ

 
   
 

EMR Koruma - Elektromanyetik Radyasyondan Korunma ve Kalkanlama Boyaları, Kumasları, Cam Filmleri ve Ürünleri

 
 

ElektroManyetik Radyasyona Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünler

BASINDA EMR

  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
 

 

Antene sarılmazsan ‘baz’da tehlike yok

Antene sarılmazsan ‘baz’da tehlike yok
BTK Başkanı Acarer, baz istasyonlarının yerleşim yerlerinin dışına çıkmasınıno bölgede mobil haberleşme yapılamayacağı anlamına geldiğini ifade etti
 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, baz istasyonları konusunda kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini ya da yönlendirildiğini öne sürerek şöyle konuştu: “Bazı televizyon kanallarında halka ’baz istasyonları şehir dışına çıksın mı?’ diye soruyorlar. Bu bilerek sorulan bir soruysa halkın yanlış yönlendirilmesi demektir. Bilmeden soruluyorsa da yanlış bir sorudur. Çünkü, baz istasyonlarının yerleşim yerlerinin dışına çıkması demek, o yerleşim yerlerinde mobil haberleşme olmayacak demektir. Teknik açıdan baz istasyonlarının şehir dışına alınarak haberleşmenin devam etmesi mümkün değil. Soru bu şekilde yanlış sorulursa o zaman vatandaşın yüzde 99’u ’çıksın’ der.

‘Asıl risk antende’
Baz istasyonu uzaklaştırıldığı takdirde baz istasyonundan ziyade cep telefonu daha zararlı hale gelir. Baz istasyonunun sinyali azaldığında cep telefonunuz irtibatta kalabilmek için daha fazla enerji göndermek zorunda kalıyor. Baz istasyonunun asıl riski 4-5 metrede. Orada da asıl risk istasyonda değil anteninde. Baz istasyonundan bir şey çıkmaz, sinyal antenden verilir. İnsanlar gidip antene sarılıyorsa riskli bir şeydir. Ben öyle bir insan da görmedim. Onu da hiç tavsiye etmem. Görüşme sırasında telefon beynin yakınına yaslandığı için daha riskli.

‘Avrupa’dan emniyetli’
Türkiye’nin ölçüm değerleri ve kabul ettiği sınır Avrupa’dan 4 kat daha emniyetli. Almanya’da baz istasyonundan çıkan sinyali ölçme değerinde sınır 40 volt/metredir. Bizde 4 kat daha düşük. Türkiye’de 3G ile beraber 65 bine yakın baz istasyonu var. Bunların hiçbiri bu değerin üstüne çıkmamıştır. Zaten çıkarsa o sistemin çalışması bizim mevzuatımıza göre mümkün değil.”

http://www.milliyet.com.tr/antene-sarilmazsan-baz-da-tehlike-yok/gundem/gundemdetay/18.10.2011/1451951/default.htm

 
 

ElektroManyetik Radyasyona Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünler

© 2010-2016 EMR KORUMA. All Rights Reserved.