EMR OLCUM VE EMR KORUMA KALKANLAMA GUVENLIK SISTEMLERI

EMR OLCUMU VE URUNLERI ILE ILGILI HERTURLU BILGIYI BURADAN BULABILIRSINIZ

 
   
 

EMR Koruma - Elektromanyetik Radyasyondan Korunma ve Kalkanlama Boyaları, Kumasları, Cam Filmleri ve Ürünleri

 
 

ElektroManyetik Radyasyona Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünler

BASINDA EMR

  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
  Ek
 

 

Kaz Dağları’nda yüksek gerilim hattı

Kaz Dağları’nda yüksek gerilim!
Kaz Dağları’nın eteğindeki Yeşilyurt Köyü yüksek gerilim hatları nedeniyle ayağa kalktı. Hattın evlerin üzerinden geçirilmemesini isteyen köylülere TEİAŞ, “Parasını verirseniz değişir” yanıtını verdi
 

Çanakkale’de Kaz Dağları’nın eteklerinde bulunan Yeşilyurt Köyü’nde yenilenen yüksek gerilim hattı köyde gerilime neden oldu. Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’ye(TEİAŞ) hattın evlerinin üzerinden geçirilmemesi talebinde bulunan köylüler, bu taleplerinin dikkate alınmamasına tepkili.


Geleneksel Ege mimarisini yansıtan iki katlı taş evlerin bulunduğu ve barındırdığı 7 otelle turizm açısından da önemli bir merkez olan Kaz Dağları’ndaki Yeşilyurt Köyü’ne kurulan yüksek gerilim hattı köylüler ve otel sahiplerinin tepkisine neden oldu. TEİAŞ, ilk gerilim hattının 45 yıl önce kurulduğu köydeki hattın 154 bin volt gücüne çıkarılması için çalışma başlattı. Buna göre 24 metrelik direkler sökülecek yerlerine 35 metrelik devasa direkler monte edilecekti. Köyün zaman içinde hatta doğru genişlemesi ve hat boyunca otellerin açılmasıyla, köylüler ve otel sahipleri TEİAŞ’tan “güzergah değişikliği” talebinde bulundu.

Parasını verirseniz...
Bu talebi dilekçelerle TEİAŞ’a bildiren köylülere TEİAŞ Genel Müdürlüğü şartlı destek verdi. Genel müdürlükten gelen yanıtta hattın güzergahının değiştirilmesinin doğrudan mümkün olmadığı belirtilerek, “Ancak güzergahın değiştirilmesinden doğacak gider talep eden tarafından karşılanırsa bu mümkün olabilir” denildi. Bunun üzerine köyde bulunan 30 ev ve 7 otelin sahipleri dilekçe yazarak masraflara destek olunacağını belirtti. Yeşilyurt Köy Muhtarlığı tarafından TEİAŞ Genel Müdürlüğüne gönderilen yazıda da, “Yeni direk yerlerini köy muhtarlığı olarak hibe edecekleri, bu nedenle yeni bir kamulaştırma yapılmasına gerek olmayacağı” belirtildi. Ancak TEİAŞ’la yapılan çok sayıda yazışma, yetkililerle yapılan görüşme ve açılan dava güzergah değişkiliğine yetmedi. 1 ay önce yeni direkler köylülerin tüm tepkisine rağmen dikildi.

30 yere şikâyet ettiler
Güzergah değişkiliği için büyük çaba sarfeden Öngen Country Hotel’in sahibi Mehmet Öngen, mağduriyetlerini anlatabilmek için Başbakanlık, Enerji Bakanlığı ve TEİAŞ Genel Müdürlüğü dahil çeşitli kurum ve kişilere 30’dan fazla başvuru yaptıklarını belirterek şunları söyledi:
“Hattın değişmesi için direk yerlerinin kamulaştırılması ve işçilik ücretinin karşılanması söz konusuydu. Köy Muhtarlığı olarak direk yerlerini ‘Hibe edeceğiz’ dedik. Masraflara da ‘Gücümüz ölçüsünde katılırız’ dedik. Ancak genel müdür “Böyle olmaz ‘Bu bedeli karşılayacağız’ diyeceksiniz” dedi. Bu iş biraz inatlaşmaya dönüştü ve yaklaşık 1 ay önce direkler aynen dikildi.”


http://www.milliyet.com.tr/kaz-daglari-nda-yuksek-gerilim-/gundem/gundemdetay/28.02.2013/1674343/default.htm

 
 

ElektroManyetik Radyasyona Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünler

© 2010-2016 EMR KORUMA. All Rights Reserved.