Tel: 0 (216) 488 37 37
 

 

LLC EMR Protecting, Shielding and Security Systems

 

 

 
 

Kurallar

ELEKTROMANYETİK RADYASYONDAN
KORUNMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR

Elektromanyetik Radyasyondan korunma artık kolay, güvenli ve ulaşılabilir.

Elektronik cihazların yaydığı elektromanyetik radyasyona bazı teknikler kullanarak en az seviyede maruz kalmak mümkündür.

 

Koruyucu boyalarımız, büyük alanları elektromanyetik radyasyondan  korumak için elektro-geçirgen kaplamalardır. Yüksek frekanslı  radyasyon ya da düşük frekanslı  elektrik alana karşı en iyi korumayı sağlar. Tipik uygulama alanları yaşama mekanları (yatak odaları, çocuk odaları, salonlar gibi) olmakla birlikte bütün bir binanın korumasında da kullanılabilen koruyucu boyalar akrilik boyalarla kaplanabilirler. Koruyucu boyanın kolay, eğimli çatılar, pencereli çatı katları, biçimsiz odalar da bile uygulaması kolaydır.
 

ELEKTROMANYETİK KALKANLAMA

Modern üretim teknolojileri sayesinde çok çeşitli kullanım alanlarına göre özel üretimler yapılabilen bu kumaşlarla perdeden hamile kıyafetlerine, iç çamaşırlarına, cibinliklere, iş elbiselerine, yatak örtülerine, çocuk tekstil ürünlerine vs. kadar her türlü tekstil ürününü dokumak mümkündür. Kumaşlar en yüksek estetik talepleri karşılayabilecek özelliktedir. % 100 pamuktan sentetik dokumalara kadar seçim yapma olanağı sağlar.  Kullanımları çok kolay olan bu ürünler hem yıkanabilir hem de ütülenebilir.

Elektro manyetik dalgalar hayatımızın her alanında bulunmakta ve vücudumuzu etkilemeye devam etmektedir. Bu etkilerden vücudumuzun korunabilmesi amacı ile çesitli ürünler kullanılmaktadır. 1960 yılında kurulmus olan Uluslar arası Radyasyondan Korunma Komisyonu (ICRP) tarafından gelistirilmis olan Anti radyasyon Standardına bağlı olarak çesitli iletken tel ve tekstil yüzeyi; metal lif-kimyasal lif; kaplanmıs kumas, çelik lif, bitkisel lif ve diğer güncel polimer teknolojilerinin kullanımı ile olusturulmus tekstil yapıları gelistirilmektedir. Özel tekstil yapıları sayesinde farklı frekans aralıklarında farklı koruma etkinlik alanlarında (dB) %99’dan daha yüksek değerlerde koruma sağlanabilmektedir.

Her türlü elektronik cihaz, cep telefonu ve baz istasyonları, radar, TV ve radyo vericileri, kablosuz ağlar, yüksek gerilim hatları, Wi-Fi, trafolar ve benzerlerinin oluşturduğu elektromanyetik dalgalardan korunmak için performansı ölçülebilen mükemmel bir koruma sağlar.

Bu kumaşlar elektromanyetik dalgaları yansıtan bir ayna gibi çalışırlar.


Elektromanyetik koruma etkinliği
 

Kalkanlama Teorisi

Kalkanlama terimi elektrik-elektronik mühendisliğinde ekranlama terimi ile açıklanmakta olduğundan bu bölümde kalkanlama terimi yerine ekranlama terimi kullanılmıstır. İstenmeyen elektromanyetik dalgaların olumsuz etkilerinin azaltılması amacı ile yapılan elektromanyetik ekranlama islemleri elektronik cihazların uygun ortam sartlarında çalısabilmeleri için son derece önemlidir.

Ekranlama bir cihazdan içeri (veya dısarı) doğru giren (çıkan) kaçak alanların azaltılması amacıyla kullanılmaktadır. EE (ekranlama etkinliği) veya SE (shieding efficiency) ekranlamanın ne derece etkili olduğunu gösteren bir parametre olup, desibel (dB) olarak ifade edilmektedir. EE değeri asağıdaki formül ile hesaplanmaktadır.

Formülde yer alan “önce” ve “sonra” alt indisleri, ekranlama kalkanı yokken ve varken aynı noktada ölçülen elektrik alan genliğini ifade etmektedir.

Yüksek SE değerleri iyi ekranlama etkinliğini göstermekte, negatif SE ise çınlama (rezonans) yani ekranlamadan çok isaretin kuvvetlenmesi anlamına gelmektedir.


Sekil A. Kalınlığı t olan bir duvarda ekranlama etkinliği bilesenleri

Sekil A'da t kalınlığındaki bir duvarda ekranlama etkisini olusturan bilesenler görülmektedir. Kalınlığı t olan kayıplı duvarda elektromanyetik dalgalar üç sekilde zayıflatılmaktadır. Birincisi duvardan yansımalar, ikincisi duvar içindeki zayıflamalar (yutulma) ve üçüncüsü ise duvar içerisindeki ardısıl yansıma kayıplarıdır. Ekranlama performansı, kullanılan malzemelerin özelliklerine, çalısma frekansına ve dikkate alınan kaynaklara bağlıdır. Ancak, pratikte girisim kaynağına göre ekranın konumu, farklı ekran parçalarının arasındaki bağlantılar ve ekran üzerindeki delikler ve bosluklar ve benzeri baska etkenler de önemlidir. Manyetik ekranlama pratik olarak düsük frekanslarda (f < 30 MHz) önemlidir. Manyetik ekranlamada zayıflama frekansla artmaktadır.

 

 

Spariş vermek, Fiyatları Öğrenmek ve Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız>>>

ElektroManyetik Radyasyon a Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünleri EMR KORUMA KALKANLAMA ElektroManyetik Radyasyon a Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünleri ,radyasyon korumalı elbise atlet hamile elbisesi bebek sepeti iş elbisesi kalp pili atleti perde baz istasyonları ve cep telefonu zararları,veri hırsızlıgı dinlemeyi engelleme,tıp cihazların korunması seste endüksiyon ve karışımı azaltmak ,yüksek gerilim hatlarının zararları EMR KORUMA KALKANLAMA ElektroManyetik Radyasyon a Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünleri perdeleri elbise atlet bebek hamile kalppili elbisesi işelbisesi ,bazistasyonları ceptelefonları zararları

 


 "ElektroManyetik Radyasyona Karşı Koruma Kalkanlama  Boyaları Kumaşları ve Ürünleri"
 LLC EMR Protecting, Shielding and Security Systems. - Tüm Hakları Saklıdır. 
 
info@emrkoruma.com - fatihsahin@emrkoruma.com


Elektromanyetik Radyasyon Koruyucu Boyalar , Elektromanyetik Radyasyon Koruyucu Kumaşlar, Elektromanyetik Radyasyon Koruyucu Perdeler, Elektromanyetik Radyasyon Koruyucu Hamile Elbiseleri ,  Elektromanyetik Radyasyon Koruyucu Bebek Elbiseleri ,  Elektromanyetik Radyasyon Koruyucu Aksesuarlar ,  Elektromanyetik Radyasyon Koruyucu Çocuk Elbiseleri , Elektromanyetik Radyasyon Koruyucu Cibinlikler , Elektromanyetik Radyasyon Koruyucu İç Çamaşırları , Elektromanyetik Radyasyon Koruyucu İş Elbiseleri , Elektromanyetik Radyasyon Koruyucu Doktor Önlükleri  Elektromanyetik Radyasyon Nedir? Elektromanyetik Kirlilik ve Zararları  Elektrohiper sensitivite Hastalığı  Elektromanyetik Radyasyonun İnsan Vücudu Üzerinde Etkileri ,Baz Istasyonları ve Zararları , Cep Telefonları ve ZararlarıYüksek Gerilim Hatları ve Zararları , TV,Radyo Vericileri ve Zararları , Elektromanyetik Radyasyon Yayan Ev Aletleri , Radar,X-Ray ve Türü Cihazların Verdiği Zararlar  , Radyasyondan Korunma  EMR ÖLÇÜMÜ