EMR Ölçüm ve EMR Koruma ElektroManyetik Radyasyona Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünler


EMR OLCUM VE EMR KORUMA KALKANLAMA GUVENLIK SISTEMLERI

EMR OLCUMU VE URUNLERI ILE ILGILI HERTURLU BILGIYI BURADAN BULABILIRSINIZ

 
   
 

EMR Koruma - Elektromanyetik Radyasyondan Korunma ve Kalkanlama Boyaları, Kumasları, Cam Filmleri ve Ürünleri

 
 

RDF 35 - Kalkanlama 35dB - RF Güvenliği Cam Filmi

     Elektromanyetik radyasyondan korunma yüksek ve düşük frekanslı elektromanyetik radyasyonu önleyici, günlük kullanıma uygun kalkanlama cam filmlerimiz sayesinde artık çok kolay, pratik, güvenli ve daha ekonomik.

     EMR Koruma insanları ve teknik cihazları, yüksek teknoloji ürünlerin kullanıldığı alanları ve birçok farklı alanda elektromanyetik radyasyona (EMR) karşı koruyan cam filmlerini ve bu konuda tecrübeli danışmanlık hizmetleri sunan ilk ve tek firmadır.

     Üstün teknolojilerin merkezi Almanya’da bulunan fabrikamızda ve Türkiye atölyemizde yüksek ve düşük frekanslı elektromanyetik radyasyona karşı koruma cam filmlerini ve diğer malzemeleri üretmekteyiz. Aynı zamanda pazarda önde gelen markaların ürünlerini tek çatı altında toplayıp dünyanın her yerinde müşterilerimize sunmaktayız.


Genel Özellikler
 • Metal kaplı kendinden yapışkanlı özelliği ile elektromanyetik dalgaları uzaklaştırmaktadır.

 • İçerisindeki metal gözle görülmez, alternatiflerinden farklı olarak görüntüyü ve uygulandığı odayı fazla karartmaz.

 • Elektromanyetik radyasyon kaynaklarından yayılan yüksek frekans elektromanyetik alanlara (Radyo frekansı sinyalleri) karşı kalkan oluşturmuş olur. Bu sayede size hem sağlık açısından güvenli yaşam ve uyku alanları oluşturur hem de RF güvenliği açısından veri hırsızlığı vb siber güvenlik tehditlerine karşı tedbirli olmanızı sağlar.

 • Bu ürün koruma değerleri açısından Uluslarası Standartlar ASTM D4935-10, IEEE Std 299-2006, IEEEE Std 1128-1998 ve ASTM A698/A698M-07'e göre test edilip Almanya'da onaylanmıştır.

 • Zehirli çözücüler ya da herhangi başka bir zehirli madde içermez.

 • Alman kalitesi ile tüm malzemeler dikkatlice seçilmiş ve yüksek kaliteli içerikle üretilmiştir.

 • Çevre için ve kullanan tüm insanlar için güvenlidir.

  Başa Dön

Teknik Özellikler

Model İsmi : RDF 35
Uygulama Alanları : Sadece İç Cepheden ve Isıtılmayan Cam yüzeylerinde.
EMR Koruma Faktörü 1GHz : 32dB
Yüzey iletkenliği : Yok
Metretül Genişliği : 152 cm
Güneş Işığı Geçirgenliği : % 30
Renk : Bronz
EMR Koruma ve Kalkanlama Malzemesi (Metali) : Karbon
Montaj : Sadece FMK30 Kullanılmalıdır.
Kalınlık : 95 µm.
Yüksek Frekans Kalkanlama : + Evet
Alçak Frekans Kalkanlama / Topraklanabilirlik : - Hayır
Üretim Yeri : Almanya
Başa Dön

Uygulanması ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 • Filmin yapıştırılacağı cam zeminin temiz, pürüzsüz ve çizik olmamasına dikkat edilmelidir.

 • Uygulamalar sadece İÇ cepheden gerçekleştirilmektedir.

 • Uygulama kesinlikle rezistanslı ya da ısıtmalı camlarda yapılmaz.

 • FMK30 : Montaj solüsyonu olarak mutlaka FMK30 Kullanılmalıdır.  FMK30 Normal deterjanlar gibi değil bu film için özel hazırlanmış bir solüsyondur. Spreylemeye hazır karışım ve sarfiyat miktarları şu şekildedir : Her 5 m² lik alanın spreylenmesi için yarım litre su ile 30ml FMK 30 karıştırılır. Her 5 metrede 30ml FMK 30 harcanmaktadır. Uygulama yapmadan önce buna göre malzeme siparişi yapmanız gerekmektedir.

 • FKV 50: RDF72 ve RF güvenliğinde kullanılan cam filmlerinin kenar ve kesim aralıklarının FKV 50 ile uygulamadan 8 hafta sonra korozyon vb zararlı etkilerden korunmak maksadıyla kapatılması gerekmektedir. Bu solüsyon kesik parçalarda bütünlüğü sağlamak ve kenar kesimlerinin düzgün yapışarak ürünün uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.  Kenarlar için her 100 metrede FKV 50 sarfiyatı 50ml'dir. Kesik parçaların birleştirilmesi için 20 metrede FKV 50 sarfiyatı 50ml'dir.

 • Cam filminin Ön ve Arka yüzeyini doğru tespit etmeli ve koruyucu kısmı kaldırdığınızdan emin olmalısınız.

 • Uygulamada Cam zemini ve filmi kuru yer kalmayacak şekilde FMK 30+ su karışımı spreyle ıslattığınızdan emin olmalısınız.

 • Uygulamadan 8 hafta sonra camda ilk temizlik amaçlı silme gerçekleştirilebilir.

 • Uygulama sonrası 8 Hafta boyunca Kimyasal vb cam silme gereçleri ile cam silinmez. Aksi halde cam filmi kayarak görüntüsünü kaybedebilir.

 • 8 Hafta sonunda Camda istenildigi gibi temizlik maddeleri ve bezlerle temizlik yapılabilir.

Kullanım kılavuzunu sayfanın en alt kısmından indirebilirsiniz.

Başa Dön

Kullanım Alanları

Yaşam alanları: Evlerde, Anaokullarında, Hastahanelerde, Otel odalarında ve birçok benzer alanda insanların 4 saatten fazla sabit bulunduğu alanlarda yüksek frekans elektromanyetik alana (elektromanyetik radyasyon) karşı dış etkenlerden korunmak için pencerelerde uygulanarak alandaki iyonize olmayan radyasyon kaynaklarından gelen radyasyon maruziyetini ortadan kaldırır.

Kalkanlanmış bir odada uyuyarak kendinizin ve çocuğunuzun gelişmesini güvence altına alabilir, bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz.

Endüstri , Bilim ve AR-GE: Server ve IT odalarının RF güvenliği için kullanılmaktadırlar.  Çok gizli evrakların ( devlet sırları, askeri sırlar v.b.) bulunduğu devlet daireleri için ve özel projeler yapan firma ve kurumlar için en güvenli yöntemdir. Bilgisayarların bulunduğu odaların zırhlanması gerekmektedir. TEMPEST sınıflandırma (A+,B+,C+) çalışmalarında, en az 40 dB koruma kalkanlama boyasının yanında açıkta kalan pencereler için kalkanlama ancak cam filmlerinin kullanılması ile sağlanabilmektedir.

Kritik bilgilerin elektromanyetik kaçaklar nedeniyle kaybının engellenmesi ,Tasarım ve üretim için yerli bilgi birikiminin korunması ve geliştirilmesi, EMC testlerinden geçen güvenilir ürünlere sahip olma gibi amaçlara sahip olan Savunma sektöründe çalışan firmalar, Silahlı kuvvetler, kolluk kuvvetleri, istihbarat kuruluşları vb kritik bilgi üreten ve işleyen kurumlar TEMPEST güvenliğini sağlamakla yükümlüdürler. Bu aşamada farklı ürünlerimizden faydalanıp bu konuda güvenle çalışmaya devam edebilirler.

Ayrıca Özel araştırma ve geliştirme odalarında Jammer kullanarak cep telefonu ve dinleme cihazları gibi ekipmanların kullanımı engellenmektedir. Ancak Jammer kullanımı sağlık için iyi değildir. Ayrıca jammer kullanımı kullanılan alanda geniş bölgeye etki etmekte korunan alan dışında diğer bölgelerede etki ederek cep telefonu vb ekipmanların kullanımını engellemektedir. Bu aşamada özel araştırma geliştirme odalarının kalkanlanması jammer kullanımı ihtiyacını ortadan kaldıracak bu sayede alanda çalışan insanların hem sağlık açısından korunmasını hemde fiziksel ihtiyaçlarının eksik kalmamasını sağlayacaktır. 

Veri Hırsızlığı ve Dinlemeyi engellemeye yönelik çalışmalarda da kullanabileceğiniz ürünlerimiz aracılığıyla kablosuz ağlardan bilgi girişini-çıkışını önlemek (bilgi hırsızlığı) ve potansiyel gizli dinleme cihazlı konferans odalarına bulut ve benzeri şekillerde veri hırsızlığını önlemek amaçlı çalışmalarda kullanılmaktadır.

Tıp: Hassas teknik ekipmanların çalışmalarına etki edebilecek titreşimler radyo frekans dalgaları kalibrasyon ve benzeri ayarları bozabilmektedir. Bu önemli tıbbi verilerin doğru alındığını ve elektromanyetik karışma (EMI - Electromagnetic Interference) dolayısıyla değişmediğini garantilemek için kalkanlama ürünlerinin kullanılması önerilmektedir.

Elektronik endüstrisi (ses kayıt stüdyoları gibi): Studyolarda indüksiyonu ve karışmayı azaltmak için stüdyonun bulundugu binalarda camlar filmlerimiz ile kalkanlanarak kullanılmaktadır.

Diğer Uygulamalar: Ürünlerimiz Sanayi ve endüstride yüksek frekansla çalışan birçok farklı alanda kalkanlama hem sağlık açısından hemde cihazların teknik etkilenmemesi açısından kullanılmaktadır. Birçok AR-GE çalışmasında gelişen teknolojilere ışık tutmak maksatlı kullanılmaktadır.

Başa Dön

Nelerden Korur

 • Evlerde ve yaşam alanlarında yüksek frekans elektromanyetik radyasyon ve alan kaynakları :

  • Baz istasyonları

  • Kablosuz internet modemler (wifi - wireless modemler, kablosuz ağlar ,wlan, wi-fi modem, access pointler)

  • Gemi kontrol radarları, Askeri radarlar, farklı amaçlarda kullanılan radarlar.

  • Telsiz telefonlar (standart kablosuz telefonlar (dect telefonlar))

  • Cep telefonları antenleri

  • Televizyon ve radyo verici antenleri

  • Uydu haberleşme sistemleri (GPS)

  • Diğer uzak mesafeli radyo dalgalarının iletilmesi ile çalışan uygulamalar

 • Ofislerde , AR-GE laboratuvarlarında, Savunma sektöründe çalışan firmalar, Silahlı kuvvetler, kolluk kuvvetleri, istihbarat kuruluşları vb kritik bilgi üreten ve işleyen kurumlarda aşağıdaki amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır.

  • Veri hırsızlığının engellenmesi

  • İçeriden dışarıya sinyalın çıkmadığı, dışarıdan içeriye sinyalin girmediği İzole odaların yapılması

  • Kritik bilgilerin elektro manyetik kaçaklar nedeniyle kaybının engellenmesi

  • Tasarım ve üretim için yerli bilgi birikiminin korunması

  • EMC testlerinden geçmek isteyen ürünlerin test sırasında ölçümlenen özel alanların oluşturulması

  • Tempest sınıflandırma sertifikasının alınması

  • Hassas teknik ekipmanların çalışmalarına etki edebilecek titreşimlerin radyo frekansı dalgalarının azaltılması

  • Kablosuz ağlardan (wifi) bilgi girişini-çıkışının önlenmesi

  • Siber saldırılar ile dışarıdan müdahale yada hırsızlık olaylarının engellenmesi

  Başa Dön

Teknik Dökümanlar

Başa Dön

Sertifikalar
Ölçüm Test Raporu

Radyasyondan korunma cam filmlerine ait ekranlama kapasitesi Uluslarası Standartlar ASTM D4935-10, IEEE Std 299-2006, IEEEE Std 1128-1998 ve ASTM A698/A698M-07'e göre test edilip Almanya'da onaylanmaktadır.

 • ASTM D4935-10 (Standard Test Method for Measuring the Electromagnetic Shielding Effectiveness of Planar Materials)

 • IEEE Std 299-2006 (IEEE Standard Method for Measuring the Effectiveness of Electromagnetic Shielding Enclosures)

 • IEEEE Std 1128-1998 (IEEE Recommended Practice for Radio-Frequency (RF) Absorber Evaluation in the Range of 30 MHz to 5 GHz)

 • ASTM A698/A698M-07 (Standard Test Method for Magnetic Shield Efficiency in Attenuating Alternating Magnetic Fields)

Başa Dön

Sıkça Sorulan Sorular

 • Bu Cam filmleri Beni Hangi Kaynaklardan Çıkan Elektromanyetik Radyasyonlardan Koruyacak ?

Yüksek frekanslı elektromanyetik radyasyondan korunmada : gsm haberleşme sisteminin temel yapı taşları olan radyo baz istasyonlarından, cep telefonu antenlerinden , televizyon ve radyo verici antenlerinden , radarlardan, uydu haberleşme sistemlerinden, sayısal standart kablosuz telefonlardan (dect telefonlar), kablosuz ağlardan (wlan, wi-fi modem, access point), ve diğer uzak mesafeli uygulamalardan sizi koruyacaktır.

 • Bu cam filmlerini yatak ve çocuk odasına uyguladığımda cep telefonum çekmeyecek mi?

 • Koruma yapılan odada kullanmanın ne tür zararları olur?

Baz istasyonları sinyalleri sadece camlardan değil duvar, pencere ve kapılardan da geçebilmektedir. Duvar , Pencere ve kapılarda özel bir koruma yapılmadığı takdirde cep telefonlarınız düşükte olsa sinyal almaya devam edecektir. Az sinyal alan cep telefonu daha fazla radyasyon yayarak daha tehlikeli olacaktır. Bu sebepten dolayı koruma ve kalkanlaması yapılmış odalarda telefon cok gerekli olmadıkça kullanılmamalıdır.

 • YSHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Cam filmlerinin koruyup korumadığını nasıl anlarız?

Uygulama öncesi ve sonrası EMR ölçümleri ile ürünlerin performansını rapor olarak sunmaktayız. Rapor sunulmadan profesyonel EMR ölçümü yapılmadan uygulamanın geçerliliği konusunda emin olamazsınız. Cep telefonlarının sinyal seviyesinin düşüp düşmediği pek doğru sonuçlar vermemektedir.

 • EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Cam filmlerinin uygulama hatası olurmu?

EMR Ölçümü yapılmadan uygulanan ürünler sağlığa fayda değil zarar verebilir. Eğer içerideki sinyal seviyesi dışarıdan fazla ise kumaşlar size fayda değil zarar verir bu konuda mutlaka sinyal seviyelerinin EMR ölçümü yaptırılmalı gelen yön ve güç seviyesine göre uygulama yapılmalıdır. Aynı zamanda bu sayede ekonomi yaparak sadece gelen yönlere yönelik kalkanlama yapabilirsiniz.

 • Elektromanyetik Radyasyon Önleyici cam filmlerinin sağlığa zararı varmıdır?

Cam filmleri içerik bakımından hiçbir zararlı kimyasal madde bulundurmamaktadır.

Başa Dön

Fiyat Bilgisi

67 Euro

Not: Fiyatlarımıza KDV Dahil Değildir.

Özel Üretim ürünüdür.

ONLINE SATIŞ
FİYAT LİSTELERİ VE KAMPANYALAR


Detaylı Fiyat bilgisi almak ve sorularınızı yazılı olarak yöneltmek için lütfen tıklayınız ...

Başa Dön
 
 

ElektroManyetik Radyasyona Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünler

© 2010-2016 EMR KORUMA. All Rights Reserved.