EMR Ölçüm ve EMR Koruma ElektroManyetik Radyasyona Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünler


EMR OLCUM VE EMR KORUMA KALKANLAMA GUVENLIK SISTEMLERI

EMR OLCUMU VE URUNLERI ILE ILGILI HERTURLU BILGIYI BURADAN BULABILIRSINIZ

 
   
 

EMR Koruma - Elektromanyetik Radyasyondan Korunma ve Kalkanlama Boyaları, Kumasları, Cam Filmleri ve Ürünleri

 
 

"EMRSHIELD EMR Koruma HF+LF | Shielding paint HFS 45"

EMR KORUMA KALKANLAMA GUVENLIK SISTEMLERI EMR KORUMA KALKANLAMA GUVENLIK SISTEMLERI EMR KORUMA KALKANLAMA GUVENLIK SISTEMLERI
EMR KORUMA KALKANLAMA GUVENLIK SISTEMLERI EMR KORUMA KALKANLAMA GUVENLIK SISTEMLERI EMR KORUMA KALKANLAMA GUVENLIK SISTEMLERI
  Genel Özellikler
  Teknik Özellikler
  Uygulanması ve Kullanımı
  Uygulama Alanları
  Nelerden Korur
  Teknik Dökümanlar
  Sertifikalar
  Sıkça Sorulan Sorular
  Fiyat Bilgisi

     Elektromanyetik radyasyondan korunma yüksek ve düşük frekanslı elektromanyetik radyasyonu önleyici, iç ve dış cephede kullanıma uygun kalkanlama boyalarımız sayesinde artık çok kolay, pratik, güvenli ve daha ekonomik.

     EMR Koruma insanları ve teknik cihazları, yüksek teknoloji ürünlerin kullanıldığı alanları ve birçok farklı alanda elektromanyetik radyasyona (EMR) karşı koruyan boyaları ve bu konuda tecrübeli danışmanlık hizmetleri sunan ilk ve tek firmadır.

     Üstün teknolojilerin merkezi Almanya’da bulunan fabrikamızda ve Türkiye atölyemizde yüksek ve düşük frekanslı elektromanyetik radyasyona karşı koruma boyalarını ve diğer malzemeleri üretmekteyiz. Aynı zamanda pazarda önde gelen markaların ürünlerini tek çatı altında toplayıp dünyanın her yerinde müşterilerimize sunmaktayız.


Genel Özellikler
 • İletken metallerin kısmi faraday kafesi oluşturma özelliği ile elektromanyetik dalgaları yansıtır. Yansıtma prensibi ile koruma kalkanlama yapar.

 • Üstün özelliklere sahip Elektromanyetik Radyasyona Karşı izolasyon boyalarımız , su ile inceltilmez, ağır metal içermez, kokusuz, insan ve doğa dostu bir boyadır.

 • Elektromanyetik radyasyon kaynaklarından koruma boyalarımız ; zehirli solvent ve katkı maddesi içermez. Sıvı olarak hemen kullanıma hazırdır. İyice karıştırıldıktan sonra rulo fırça veya havasız boya püskürtme makineleri ile kolayca uygulanmaktadır.

 • Elektromanyetik radyasyon kaynaklarından yayılan yüksek frekans elektromanyetik alan (Radyo frekansı sinyalleri) ve düşük frekanslı elektriksel alanlar ile sizin aranızda bulunan duvara uygulandığında içerisindeki karbon metali sayesinde elektromanyetik radyasyona karşı kalkan oluşturulmuş olur.

 • Bu sayede size hem sağlık açısından güvenli yaşam ve uyku alanları oluşturur hem de RF güvenliği açısından veri hırsızlığı vb siber güvenlik tehditlerine karşı tedbirli olmanızı sağlar.

 • Bu ürün koruma değerleri açısından Uluslarası Standartlar ASTM D4935-10, IEEE Std 299-2006, IEEEE Std 1128-1998 ve ASTM A698/A698M-07'e göre test edilip Almanya'da onaylanmıştır.

 • Zehirli çözücüler, plastikler ya da herhangi başka bir zehirli madde içermez.

 • Yüksek kaliteli saf akrilik bağlayıcı hammaddeler içerir.

 • Standartlara göre çok az miktarda VOB (uçucu organik bileşikler) içeren bileşenler barındırır. Bundan dolayı düşük-emisyonlu ürünlerdir. Alman kalitesi ile tüm malzemeler dikkatlice seçilmiş ve yüksek kaliteli içerikle üretilmiştir.

 • Çevre için ve boya ile ilişkili tüm insanlar için güvenlidir.

 • Üretimde fabrika personelimiz, boyayı uygulayan boyacılar ve boyanın uygulandığı mekanlarda yaşayan kullanıcılar için tamamen güvenlidir. El ile temasında hiçbir zararı yoktur. Boya tamamiyle kokusuzdur.

 • Boya uygulanan duvar iletkendir (electroconductive). Duvarlar topraklanarak üzerinde oluşabilecek statik elektrik yok edilmektedir.

  Başa Dön

Teknik Özellikler

Renk : Siyah
Ham madde : Saf akrilat , Karbon
Koruma ve Kalkanlama Tek Kat Uygulama : 38 dB (1 GHz'de 99.984%)
Koruma ve Kalkanlama Çift Kat Uygulama : 45 dB (1 GHz'de 99.997%)
Ekranlama Maddesi : Karbon
Kaplama Alanı İç Cephe Sarfiyat Miktarı : İç Cephe'de 1 litre ile 7.5 m² boyanabilir.
Kaplama Alanı Dış Cephe Sarfiyat Miktarı : Dış Cephe'de 1 lire ile 5 m² boyanabilir.
Uygulama Yüzeyleri : İç Cephe, Dış Cephe , Tavan ve Zemin
(Alçı, Alçıpan, Beton, Ahşap, Taşbeton gibi yüzeylere uygulanabilir.)
Uygulama Araçları : Boya rulo, boya fırçası, havasız püskürtme (nozzle çap > 525)
İnceltme : % 0 - İnceltilmez.
Kuruma Süresi : Katlar arası kuruma süresi en az 6 saattir.
Tam kuruma süresi en az 24 saattir.
Topraklama İhtiyacı : Topraklama hattı çekilmeli ve mutlaka topraklanmalıdır.
Ambalaj Şekli : 1 ve 5 litrelik kutularda
Ekoloji duyarlığı : Çok İyi
Solvent : Su
Pigmentasyon boyutu : < 100 µm
VOC* İçeriği : 0.2 g/l
PAH* İçeriği  : < 0.002 mg/kg
Sd Değeri : ~ 0.1 m
PH Değeri : 8
Yapıştırıcı çekme gücü : 2.8 N/mm²
Yoğunluk : 1.25 kg / litre
Uygulama Sıcaklığı : +5° C ile +30° C arası
Uluslarası Standartlar : ASTM D4935-10, IEEE Std 299-2006, IEEEE Std 1128-1998 ve ASTM A698/A698M-07
     
Başa Dön

Uygulanması , Kullanımı ve Uygulama Sonrası Bakımı

Boyanın Uygulaması ve Süreç

Standart EMR ve Y SHIELD radyasyon önleyici boya 1 ve 5 Litre'lik kovalarda satılmaktadır. Yüzey emiciliğine ve düzgünlüğüne bağlı olarak tek katta sarfiyatı 7,5 /L  olup, 5 Litre'lik kova ile iç cephede 40 'ye yakın yüzey alanı boyanabilmektedir. Dış Cephede ise bu 25m²'ye düşmektedir.

Sıvı olarak hemen kullanıma hazırdır. İyice karıştırıldıktan sonra rulo fırça veya havasız boya püskürtme makineleri ile kolayca uygulanabilmektedir..

Koruyucu boyalar ASTAR olarak uygulanmaktadır. Rengi SİYAH'tır. Boyalarımızın uygulaması eğimli çatılar, pencereli çatı katları, biçimsiz odalar ve eski yapılarda bile yapılabilmektedir. İyi yapışkandır bu özelliğiyle her türlü yüzeyde homojen dağılım sağlar.

Uygulama yapılacak yüzey her türlü tozdan, yağdan, kirden ve pastan arındırılmalıdır. EMR SHIELD radyasyon önleyici boya,  SU İLE İNCELTİLMEZ , homojen bir kıvam elde edilinceye kadar ağır devirli bir el mikseri yada otomatik karıştırıcı yardımıyla karıştırılmalıdır.

Uygulamaya hazır hale getirilen EMR ve Y SHIELD radyasyon önleyici boya uygulanmadan önce Topraklama Aparatı en uygun yere monte edilmeli ve tüm duvar yüzlerine topraklama bandı yapıştırılmalıdır. Topraklama yapılması EMR ve Y SHIELD elektromanyetik radyasyondan önleyici boya verimini büyük oranda etkilemektedir. Ayrıca duvarda oluşabilecek statik elektrik topraklama yoluyla atılacaktır.

Daha sonra boya iç cephede duvar ve tavanlar da dahil olmak üzere, istenilen elektromanyetik radyasyon kalkanlama etkinliğine bağlı olarak bir kat veya iki kat olarak tatbik edilmelidir. Uygulamanın tüm iç yüzey duvarlara boşluk bırakmadan uygulanması gerekmektedir. Kuvvetli boya emici(alçı gibi) ya da geçirgen yüzeylere mutlaka bir hazırlık tabakası sürülmelidir. Uygulama esnasında yüzey ve ortam sıcaklığı +5° C ile +30° C arasında olmalıdır. Direkt güneş ışığı altında uygulama yapılmamalıdır.

EMR ve Y SHIELD elektromanyetik radyasyon önleyici boya uygulandıktan sonra çevre sıcaklığına ve boyanın nemine göre en az 24 saat kuruması için beklenir. EMR ve Y SHIELD elektromanyetik radyasyon engelleyici boya üzerine iç mekanlarda bir kat çok az su ile inceltilmiş beyaz tipik akrilik ya da yüksek kapatıcılık güçlü plastik boyalarla boyanarak siyah renk kapatılır. Dış mekanlarda ise akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, silikonlu, hidrofobik akrilik cephe boyaları ile kaplanabilir. Üzerine vurulacak ikinci ve üçüncü katta (çok az su ile inceltilmiş) ise istenilen renk duvara uygulanarak siyah renk tamamen kapanır.

Uygulama Sonrası Bakımı ve Çeşitli Durumlar

Boyanın yüzeyinin mekanik etkilere (darbe, çizilme vb.) karşı korunması gerekir. Uygulama yapılmış duvara çivi , vida ya da başka bir uygulama yapılacak ise duvarda kullanılacak alandaki boyanın kısmi olarak kazınması gerekir. Duvarda nem ve rutubet gibi problemler olmadıkça uzun süre (en az 5 yıl) dayanıklı kalır. Duvarların nem alması veya çatlaması boyanın bütünlüğünü bozar ve elektromanyetik radyasyon korumasını kısmi olarak ortadan kaldırarak korumayı azaltır.  Çoğu koruyucu ürün metal malzemeler içerir ki bu korozyona karşı korumaya uygun değildir. Bu boyalar metal partiküller olmadanda koruyucudurlar, sadece karbon içerir. Bundan dolayı da mükemmel korozyon dayanımı vardır, oksitlenmeye sebebiyet vermez ve uzun ömürlüdür.

Kullanım kılavuzunu sayfanın en alt kısmından indirebilirsiniz.

Başa Dön

Uygulama Alanları

Yaşam alanları: Evlerde, Anaokullarında, Hastahanelerde, Otel odalarında ve birçok benzer alanda insanların 4 saatten fazla sabit bulunduğu alanlarda yüksek frekans elektromanyetik alana (elektromanyetik radyasyon) karşı duvar yüzeylerinde uygulanarak alandaki iyonize olmayan radyasyon kaynaklarından gelen radyasyon maruziyetini ortadan kaldırır.

Yatak odası ve çocuk odalarında kesinlikle uygulanması tavsiye edilmektedir.Baz istasyonları, wifi kablosuz modemler, telsiz telefonlar ve benzeri yüksek frekans radyo dalgaları yayan elektromanyetik radyasyon kaynaklarının sağlık için mesafe, güç ve maruz kalma süresi gibi faktörlere bağlı olarak vücutta ısıl etkiye sebep olduğu gibi bazı biyolojik etkilere de sebep olabileceği öne sürülmektedir. Bunlardan en bilineni Elektrohipersensitivite hastalığıdır. Bu hastalıkla ilgili detayları elektrohipersensitivite linkinde inceleyebilirsiniz. Yorgunluk, halsizlik, baş ağrısı, uyku bozukluğu, gerginlik/sinirlilik, gün içerisinde depresif (sıkıntı, bunaltı hissi) hissetme, konsantrasyon güçlüğü gibi bazı semptomlar değerlerin yüksek görüldüğü bölgelerde yasayanlarda görülebilir. Bu hormon çocuklarda büyümeyi yetişkinlerde ise vücudun dinlenmesini ve dinç kalmasını (rejenerasyonu) sağlar. “Melatonin epifiz bezinin pineolasit adı verilen hücrelerinden salgılanır. Biyoritmi (sirkadyan ritm) belirler ya da biyoritm üzerinde etkilidir. Elektromanyetik dalga yoğunluğu arttıkça melatonin salgılanması azalır. Melatonin, kişiden kişiye değişse de yaklaşık olarak 23:00 ile 05:00 saatleri arasında salgılanan bir hormondur. Hormonun temel görevi vücudun biyolojik saatini koruyup ritmini ayarlamaktır. Bunun haricinde melatoninin güçlü salgılanmasının kansere karşı koruyucu etkisi vardır. Yapılan araştırmalara göre hormonun yaşlanmayı geciktirici etkisi de vardır.” Etkileri uzun vadede bilimsel olarak kanıtlanmamış olmasına rağmen insan sağlığına dolaylı yollardan kısa vadede farklı semptomlarla sebebiyet vermektedir.

Kalkanlanmış bir odada uyuyarak kendinizin ve çocuğunuzun gelişmesini güvence altına alabilir, bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz.

Endüstri : Ürünlerimiz EMI (elekromanyetik karışma interferans) hassas tesisat ve ekipmanların korunmasında kullanılmaktadır. Yüksek frekans elektromanyetik alanlardan etkilenen üst düzey hassas lazer kesim cihazları, laboratuvar test ekipmanları ve benzeri özelliklerde yüksek teknoloji ile çalışan elektronik cihazlara yönelik özel koruma odaları yapılarak bu cihazların doğru ve etkin çalışması sağlanabilmektedir.

Bilim ve AR-GE: Özel araştırma ve geliştirme odalarında Jammer kullanarak cep telefonu ve dinleme cihazları gibi ekipmanların kullanımı engellenmektedir. Ancak Jammer kullanımı sağlık için iyi değildir. Ayrıca jammer kullanımı kullanılan alanda geniş bölgeye etki etmekte korunan alan dışında diğer bölgelerede etki ederek cep telefonu vb ekipmanların kullanımını engellemektedir. Bu aşamada özel araştırma geliştirme odalarının kalkanlanması jammer kullanımı ihtiyacını ortadan kaldıracak bu sayede alanda çalışan insanların hem sağlık açısından korunmasını hemde fiziksel ihtiyaçlarının eksik kalmamasını sağlayacaktır.  Bununla birlikte araç içlerinde kullanılan Jammerlar için kullanılan araca özel aracı kullanan ve içindekilere özel kalkanlama da yapılabilmektedir.

Veri Hırsızlığı ve Dinlemeyi engellemeye yönelik çalışmalarda da kullanabileceğiniz ürünlerimiz aracılığıyla kablosuz ağlardan bilgi girişini-çıkışını önlemek (bilgi hırsızlığı) ve potansiyel gizli dinleme cihazlı konferans odalarına bulut ve benzeri şekillerde veri hırsızlığını önlemek amaçlı çalışmalarda kullanılmaktadır.

Server ve IT odalarının RF güvenliği için boyalar uygulanabilirlik açısından en uygun kullanılabilir ürünlerdir. Çok gizli evrakların ( devlet sırları, askeri sırlar v.b.) bulunduğu devlet daireleri için ve özel projeler yapan firma ve kurumlar için en güvenli yöntemdir. Bilgisayarların bulunduğu odaların zırhlanması gerekmektedir. TEMPEST sınıflandırma (A+,B+,C+) çalışmalarında, en az 40dB koruma kalkanlama boyasının kullanılması ile koruma sağlanabilmektedir.

Kritik bilgilerin elektro manyetik kaçaklar nedeniyle kaybının engellenmesi ,Tasarım ve üretim için yerli bilgi birikiminin korunması ve geliştirilmesi, EMC testlerinden geçen güvenilir ürünlere sahip olma gibi amaçlara sahip olan Savunma sektöründe çalışan firmalar, Silahlı kuvvetler, kolluk kuvvetleri, istihbarat kuruluşları vb kritik bilgi üreten ve işleyen kurumlar TEMPEST güvenliğini sağlamakla yükümlüdürler. Bu aşamada farklı ürünlerimizden faydalanıp bu konuda güvenle çalışmaya devam edebilirler.

Tıp: Hassas teknik ekipmanların çalışmalarına etki edebilecek titreşimler radyo frekans dalgaları kalibrasyon ve benzeri ayarları bozabilmektedir. Bu önemli tıbbi verilerin doğru alındığını ve elektromanyetik karışma (EMI - Electromagnetic Interference) dolayısıyla değişmediğini garantilemek için EMR SHIELD kalkanlama boyasının kullanılması önerilmektedir.

Elektronik endüstrisi (ses kayıt stüdyoları gibi): Studyolarda indüksiyonu ve karışmayı azaltmak için EMR SHIELD kalkanlama boyasının kullanılması önerilmektedir.

Diğer Uygulamalar: Ürünlerimiz Sanayi ve endüstride yüksek frekansla çalışan birçok farklı makine için kalkanlama hem sağlık açısından hemde cihazların teknik etkilenmemesi açısından kullanılmaktadır. Boya iletken olduğundan düşük voltajlı elektrik iletim konusunda duvarlarda kullanılabilir. Bodrum katlarında düşük voltla elektrik verilerek rezistans görevi görerek duvarın ısıtılması ve rutubetin önlenmesi konusunda birkaç farklı çalışma mevcuttur. Birçok AR-GE çalışmasında gelişen teknolojilere ışık tutmak maksatlı farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Başa Dön

Nelerden Korur

 • Evlerde ve yaşam alanlarında yüksek frekans elektromanyetik radyasyon ve alan kaynakları :

  • Baz istasyonları

  • Kablosuz internet modemler (wifi - wireless modemler, kablosuz ağlar ,wlan, wi-fi modem, access pointler)

  • Gemi kontrol radarları, Askeri radarlar, farklı amaçlarda kullanılan radarlar.

  • Telsiz telefonlar (standart kablosuz telefonlar (dect telefonlar))

  • Cep telefonları antenleri

  • Televizyon ve radyo verici antenleri

  • Uydu haberleşme sistemleri (GPS)

  • Diğer uzak mesafeli radyo dalgalarının iletilmesi ile çalışan uygulamalar

  • Yüksek gerilim hatları ve Güç besleme hatlarının, güç kaynaklarının ve benzerlerinin oluşturduğu elektriksel alanlar

  • Elektrik enerjisi ile çalışan bir çok cihaz , ekipman ve sistemden kaynaklı statik elektrik alanlarından kalkanlama boyalarımız sizi koruyacaktır.

 • Ofislerde , AR-GE laboratuvarlarında, Savunma sektöründe çalışan firmalar, Silahlı kuvvetler, kolluk kuvvetleri, istihbarat kuruluşları vb kritik bilgi üreten ve işleyen kurumlarda

  • Veri hırsızlığının engellenmesi

  • İçeriden dışarıya sinyalın çıkmadığı, dışarıdan içeriye sinyalin girmediği İzole odaların yapılması

  • Kritik bilgilerin elektro manyetik kaçaklar nedeniyle kaybının engellenmesi

  • Tasarım ve üretim için yerli bilgi birikiminin korunması

  • EMC testlerinden geçmek isteyen ürünlerin test sırasında ölçümlenen özel alanların oluşturulması

  • Tempest sınıflandırma sertifikasının alınması

  • Hassas teknik ekipmanların çalışmalarına etki edebilecek titreşimlerin radyo frekansı dalgalarının azaltılması

  • Kablosuz ağlardan (wifi) bilgi girişini-çıkışının önlenmesi

  • Siber saldırılar ile dışarıdan müdahale yada hırsızlık olaylarının engellenmesi

  Başa Dön

Teknik Dökümanlar

Başa Dön

Sertifikalar
Ölçüm Test Raporu (Özel Laboratuvar) Ölçüm Test Raporu(Munih Silahlı Kuvvetler Universitesi )

Koruma ve kalkanlama kapasiteleri uluslarası Tüm radyasyondan korunma boyalarına ait ekranlama kapasitesi Uluslarası Standartlar ASTM D4935-10*, IEEE Std 299-2006*, IEEEE Std 1128-1998* ve ASTM A698/A698M-07*'e göre test edilip Almanya'da onaylanmaktadır. Ayrıca boyalar Alman Federal Silahlı Kuvvetleri Üniversitesi’nin (Münih) Mikrodalga Laboratuarı tarafından da test edilmiş ve onaylanmıştır. 

·       ASTM D4935-10 (Standard Test Method for Measuring the Electromagnetic Shielding Effectiveness of Planar Materials)

·       IEEE Std 299-2006 (IEEE Standard Method for Measuring the Effectiveness of Electromagnetic Shielding Enclosures)

·       IEEEE Std 1128-1998 (IEEE Recommended Practice for Radio-Frequency (RF) Absorber Evaluation in the Range of 30 MHz to 5 GHz)

·       ASTM A698/A698M-07 (Standard Test Method for Magnetic Shield Efficiency in Attenuating Alternating Magnetic Fields)

Emisyon Değerleri VOC / PAH

EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Boyalarımız TÜV-SÜD tarafından VOC (volatile organic compounds-uçucu organik bileşik) ve PAH (polycyclic aromatic hydrocarbons-kaynaşık aromatik halkalar içermeyen kimyasal bileşikler) değerleri düzenli olarak test edilmektedir. Ayrıca Boyalarımızda nanosilver bulunmamaktadır. Bu sayede alerjen özellik bulunmamaktadır.

1) Avrupa'da bulunan VOC (volatile organic compounds-uçucu organik bileşik)  limiti 30 g/l'dir. Bizim boyalarımızın içerdiği VOC değerleri 0.1 g/l ile 1 g/l arasında değişmekte olup limit değerlerin 30 kat altında güvenlidir.

2) Avrupa'da Tavsiye edilen PAH (polycyclic aromatic hydrocarbons-kaynaşık aromatik halkalar içermeyen kimyasal bileşikler) limiti (1.Kategori için) 0.2 mg/kg'dır. Bizim boyalarımızda ise test sonuçlarına göre 0.002 mg/kg bulunmakta olup çocuk oyuncakları için belirlenen limit değerin 100 kat altında yer almaktadır.

Başa Dön

Sıkça Sorulan Sorular
 • Neden EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Boya Kullanmalıyım ?

Ulusal yürürlükte olan standartlara göre yüksek frekanslı elektromanyetik radyasyon yayan baz istasyonları, radarlar, kablosuz modemler, kablosuz internet lokal dağıtım ağları, bebek telsizler ve benzeri birçok radyo frekans yayan kaynak insan sağlığına zarar vermemesi için belirlenen tüm referans değerlerine uygun gözükmektedir. Türkiye standartlarına göre tüm alanlar güvenlidir. Ancak yapılan çalışmalar neticesinde uyku alanları ile alakalı yürürlükte olan referans değerlerinden yaklaşık 20 kat daha hassas referans değerleri belirlenmiştir. Özellikle Avrupa ülkelerinde popüler olan bu değerlere Avrupa ülkeleri yavaş yavaş resmi limit değerlerini çekerek bu konuya nekadar önem verdiklerini göstermektedir. İsviçre ve Avusturya gibi elektrohipersensitiviteye daha fazla önem veren ülkelerin standartlarına göre tehlikeli (elektrohipersensitiviteye yol açabilir) olarak adlandırılan değer aralığında Türkiye'de birçok yerde değerlere rastlanmaktadır.

Uyku alanları için mutlaka ölçüm ve raporlama çalışması yaptırılmalı (Uluslararası referanslara göre)ve belirlenen referans değerlerin üzerinde ölçüm sonuçları görülürse kalkanlama çalışması yaptırılmalıdır. Uyku alanları melatonin hormonu salgılanmasını engelleyebilecek derecede etkili ise bu sizin ve geleceğiniz olan çocuklarınınızn gelişimini etkileyebilir.

Pencerelere EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici cam filmi ya da EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici perdeleri uygulanarak ya da uyku alanları EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Boya ile boyanarak kısmi faraday etkisi verilebilir bu sayede uyku alanları % 100 güvenli hale getirilmektedir. Yatak Odalarında kalkanlama yapılması uyku alanlarının korunarak salgılanan melatonin hormonu kalitesinin arttırılması hususunda çok onemlidir. Bu hormon çocuklarda büyümeyi yetişkinlerde ise vücudun dinlenmesini ve dinç kalmasını sağlar.

Melatonin epifiz bezinin pineolasit adı verilen hücrelerinden salgılanır. Biyoritmi (sirkadyan ritm) belirler ya da biyoritm üzerinde etkilidir. Elektromanyetik dalga yoğunluğu arttıkça melatonin salgılanması azalır. Melatonin, kişiden kişiye değişse de yaklaşık olarak 23:00 ile 05:00 saatleri arasında salgılanan bir hormondur. Hormonun temel görevi vücudun biyolojik saatini koruyup ritmini ayarlamaktır. Bunun haricinde melatoninin güçlü salgılanmasının kansere karşı koruyucu etkisi vardır. Yapılan son araştırmalara göre hormonun yaşlanmayı geciktirici etkisi de vardır.

 • Bu Boya Beni Hangi Kaynaklardan Çıkan Elektromanyetik Radyasyonlardan Koruyacak ?

Yüksek ve düşük frekanslı elektromanyetik radyasyondan korunmada gsm haberleşme sisteminin temel yapı taşları olan radyo baz istasyonlarından, cep telefonu antenlerinden , televizyon ve radyo verici antenlerinden , radarlardan, uydu haberleşme sistemlerinden, sayısal standart kablosuz telefonlardan (dect telefonlar), kablosuz ağlardan (wlan, wi-fi modem, access point), ve diğer uzak mesafeli uygulamalardan. Yüksek gerilim hatları ve Güç besleme hatlarının, güç kaynaklarının ve benzerlerinin oluşturduğu elektriksel alanlar ve elektrik enerjisi ile çalışan bir çok cihaz ve sistemden kaynaklı elektrik alanlarından EMR SHIELD kalkanlama boyası sizi koruyacaktır.

 • EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Boyayı yatak ve çocuk odasına uyguladığımda cep telefonum çekmeyecek mi?

 • Koruma yapılan odada kullanmanın ne tür zararları olur?

Baz istasyonları sinyalleri sadece duvarlardan değil pencere ve kapılardan da geçebilmektedir. Pencere ve kapılarda özel bir koruma yapılmadığı takdirde cep telefonlarınız düşükte olsa sinyal almaya devam edecektir. Uygulama yapılan odalarda mutlaka cep telefonunu pencere kenarında kullanmak gerekir. Az sinyal alan cep telefonu daha fazla radyasyon yayarak daha tehlikeli olacaktır. Bu sebepten dolayı koruma ve kalkanlaması yapılmış odalarda telefon cok gerekli olmadıkça kullanılmamalıdır.

 • EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Boyanın renk seçenekleri var mı?

EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Boyayı yalnızca astar olarak uygulayabilirsiniz, ürünün rengi karbon bazlı olduğu için SAF MAT SİYAH'tır. Ürünün üzerine son kat boya yada duvar kağıdı vb gibi bir kaplama yapılabilir. EMR SHIELD elektromanyetik radyasyon önleyici boya üzerine iç mekanlarda bir kat çok az su ile inceltilmiş beyaz tipik akrilik ya da plastik boyalarla yüksek kapatıcılık gücü ile boyanarak siyah renk kapatılır. Dış mekanlarda ise akrilik ko polimer emülsiyon esaslı, silikonlu, hidrofobik akrilik cephe boyaları ile kaplanabilir. Üzerine vurulacak ikinci katta (çok az su ile inceltilmiş) ve son katta ise istenilen renk duvara uygulanarak siyah renk tamamen kapanır.

 • EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Boyanın koruyup korumadığını nasıl anlarız?

Uygulama öncesi ve sonrası EMR ölçümleri ile boyanın performansını rapor olarak sunmaktayız. Rapor sunulmadan profesyonel EMR ölçümü yapılmadan uygulamanın geçerliliği konusunda emin olamazsınız. Cep telefonlarının sinyal seviyesinin düşüp düşmediği pek doğru sonuçlar vermemektedir.

 • EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Boyanın kokusu varmıdır?

Boyamız kokusuzdur. Normal boyalar kokar ama bizim boyamız kokmaz. Herhangi bir sağlığa zararlı içeriği yoktur.

 • EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Boyanın uygulama hatası olurmu?

EMR Ölçümü yapılmadan uygulanan boya sağlığa fayda değil zarar verebilir. Eğer içerideki sinyal seviyesi dışarıdan fazla ise boya size fayda değil zarar verir bu konuda mutlaka sinyal seviyelerinin EMR ölçümü yaptırılmalı gelen yön ve güç seviyesine göre uygulama yapılmalıdır. Aynı zamanda bu sayede ekonomi yaparak sadece gelen yönlere yönelik kalkanlama yapabilirsiniz.

 • EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Boyanın sağlığa zararı varmıdır?

EMR SHIELD Elektromanyetik Radyasyon Önleyici Boyalarımız TÜV-SÜD tarafından VOC (volatile organic compounds-uçucu organik bileşik) ve PAH (polycyclic aromatic hydrocarbons-kaynaşık aromatik halkalar içermeyen kimyasal bileşikler) değerleri düzenli olarak test edilmektedir. Bu testlere göre normal boyalardan bile kat kat daha güvenlidir.

Ayrıca Boyalarımızda nanosilver bulunmamaktadır. Bu sayede alerjen özellik bulunmamaktadır.

Avrupa'da bulunan VOC (volatile organic compounds-uçucu organik bileşik)  limiti 30 g/l'dir. Bizim boyalarımızın içerdiği VOC değerleri 0.1 g/l ile 1 g/l arasında değişmekte olup limit değerlerin 30 kat altında güvenlidir.

PAH (polycyclic aromatic hydrocarbons-kaynaşık aromatik halkalar içermeyen kimyasal bileşikler) limiti Avrupada (1.Kategori için) 0.2 mg/kg'dır. Bizim boyalarımızda ise test sonuçlarına göre 0.002 mg/kg bulunmakta olup çocuk oyuncakları için belirlenen limit değerin 100 kat altında yer almaktadır bu nedenle güvenlidir.

Başa Dön

Fiyat Bilgisi

1 Litre Fiyat : 75 Euro
 
5 Litre Fiyat : 299 Euro
Not: Fiyatlarımıza KDV Dahil Değildir.

 

Detaylı Fiyat bilgisi almak ve sorularınızı yazılı olarak yönetlmek için lütfen tıklayınız ...

 

Başa Dön
 
 

ElektroManyetik Radyasyona Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünler

© 2010-2016 EMR KORUMA. All Rights Reserved.